مطالعات مدیریت کسب و کار هوشمند

  راهنمای ثبت نام در نشریه مطالعات کسب و کار هوشمند     

 جهت ثبت نام در نشریه مطالعات کسب و کار هوشمند فرآیند زیر را دنبال کنید:

۱. انتخاب گزینه ثبت نام در سامانه از صفحه ورود به سامانه؛

۲. تکمیل اطلاعات مورد درخواست از قبیل نام، نام خانوادگی و غیره (تمامی فیلدهای ستاره دار)؛

۳. ذخیره اطلاعات؛

۴. ورود به سامانه با نام کاربری و پسورد ارسالی به ایمیل نویسنده

معیارهای نویسنده

نویسندگان به این صورت تعریف می‌شوند: افرادی که توسط گروه تحقیقاتی شناخته شده‌اند که مشارکت قابل توجهی در پژوهش گزارش شده داشته‌اند و در قبال این مشارکت پاسخگو هستند. نویسنده علاوه بر پاسخگویی در قبال بخش‌هایی از کار که انجام داده است، باید توانایی تشخیص این که کدام یک از نویسندگان همکار مسئول بخش‌های از اثر هستند، را داشته باشد. علاوه بر این، یک نویسنده باید به یکپارچگی مشارکت‌های نویسندگان همکار خود اطمینان داشته باشد، همه نویسندگان باید نسخه نهایی را بررسی و تایید کنند.

نویسندگان محترم ملزم هستند:

۱. فرم تعهد نامه و تعارض منافع ( فارسی و انگلیسی)  زیر را دانلود و پس از تکمیل، امضا و اسکن به همراه فایل مقاله ارسال فرمایند

۲. گزارش نتیجه ارزیابی درصدی محتوای مقاله را از سامانه مشابهت  یاب سمیم نور  در سامانه نشریه  همراه مقاله خود بارگذاری کنند.این درصد باید کمتر از پانزده در صد باشد.

۳.   تقدیر نویسندگان در انتهای مقاله از حامیان مادی ومعنوی پژوهش  الزامی است. 

 دانلود فرم تعهد نامه  اولیه به صورت فایل   Word

 دانلود فرم تعارض منافع به صورت فایل PDF

دانلود فایل ساختار نهایی مقاله به صورت فایلword     

لینک دانلود راهنمای دریافت شناسه ارکید)ORCID  

لینک دانلود ثبت نام ارکیدORCID

نویسنده/نویسندگان با اختیار و آگاهی کامل، کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به انتشار این مقاله را به آن نشریه و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی واگذار می‌نماید/می‌نمایند و نشریه در انتشار مقاله به صورت چاپی، برخط، لوح فشرده، نمایه­های بین‌المللی و داخلی اختیار تام دارد و منافع مادی احتمالی متعلق به نشریه و  ناشر است. این حق تنها با رد انتشار مقاله در نشریه یا انصراف نویسنده/نویسندگان از ادامه همکاری تا قبل از تعیین تکلیف قطعی مقاله سلب خواهد شد.

قابل توجه نویسندگان محترم

لطفا جهت آماده سازی و ارسال مقاله پس از مطالعه دقیق راهنمای نویسندگان از قسمت راهنمای نویسندگان فایل ساختارمقاله را دانلودکرده و مقاله رادراین قالب آماده و  طریق همین سامانه به دفتر فصلنامه ارسال فرمایید.فصلنامه از پذیرفتن مقالاتی که خارج از این ساختار باشد معذورمی باشد.ارسال فرم های تعهد و تعارض امضا شده توسط نویسندگان به همراه مقاله الزامی می باشد. مولفین موظف به درج کد D0i  مقالات در منابع فارسی ولاتین به صورت هایپر لینک می باشند. 

 

راهنمای تدوین مقالات

 

محتوای مقاله با اهداف نشریه متناسب باشد و حاصل مطالعات، تجربه‌ها و پژوهش‌های نویسنده باشد.

  • مقاله ارسال‌شده در هیچ نشریه و همایشی انتشار یا ارائه نشده باشد.
  • مقاله حد اکثر  در 25 صفحه با حاشیه‌های 4 سانتی‌متر و با واژه پرداز  word با قلم12  B zar همراه با فایل Word و PDF از طریق  ثبت‌نام در  http://ims.atu.ac.ir  سامانه نشریات دانشگاه علامه طباطبائی ارسال شود
  •  نویسندگان مقالات، ترجیحاً حداقل یک مورد ارجاع به مقالات شماره های پیشین این فصلنامه داشته باشند.
  • مقاله باید شامل قسمت‌های زیر باشد:

۱. صفحه اول دربرگیرنده: عنوان مقاله (فارسی و انگلیسی)، بدون نام نویسنده  .در فایل مشخصات نویسنده یا نویسندگان (شامل نام و نام خانوادگی، مرتبه دانشگاهی و تخصص، ذکر نام موسسه یا سازمان متبوع) هرکدام به فارسی و لاتین و آدرس Email  و شماره تماس نویسندگان. در این بخش عهده‌دار مکاتبات یا نویسنده مسئول مشخص شود. همچنین برای هر نویسنده صرفاً یک عنوان از یک موسسه معرفی شود.

۲. صفحه دوم شامل عنوان مقاله، چکیده (حداکثر در 150 کلمه) و کلیدواژگان (حداکثر 5 واژه)  به فارسی و به همین ترتیب عنوان، چکیده و کلید واژگان به انگلیسی در زیر متن فارسی آورده شود.

۳. درمتن اصلی مقاله، رعایت چارچوب مقاله شامل مقدمه، بیان مسئله و ضرورت آن، پیشینه تحقیق، نظریه و مدل به‌کاررفته، روش تحقیق، نتایج و پیشنهادها  منابع فارسی و لاتین و اینترنتی ترجیح داده می شود

  • جداول به تعداد محدود با شماره و عنوان مشخص در بالا و توضیحات و منبع جدول در زیر آن و مناسب برای چاپ در قطعه وزیری مجله باشد.
  • شکل‌ها، نمودارها و تصاویر  غیر رنگی  به تعداد محدود با شماره و عنوان در زیر آن‌ها و مناسب برای چاپ باشد.
  • روش ارجاع دهی، ای پی ای بوده  به این صورت که در متن ( نام خانوادگی، سال انتشار و شماره صفحه) و در پایان متن به ترتیب زیر است:

۱. کتاب تألیف شده : نام خانوادگی نویسنده، نام. (سال انتشار اثر). عنوان کتاب (پررنگ)، نوبت ویرایش یا چاپ، محل نشر، نام انتشارات.

۲. کتاب ترجمه‌شده: نام خانوادگی مؤلف ، نام. (تاریخ ترجمه). عنوان کتاب به فارسی(پررنگ)، نام و نام خانوادگی مترجم،  محل نشر، ناشر. (تاریخ انتشار به زبان‌اصلی).

۳. مقاله: نام خانوادگی نویسنده، نام. (تاریخ نشر). عنوان مقاله( پررنگ). نام نشریه. دوره، شماره، ماه، سال، شماره صفحه.

۴. منابع اینترنتی : نام خانوادگی ،  نام . (نویسنده یا نویسندگان ) ، عنوان مقاله  (ایتالیک) ،  تاریخ انتشار ،  آدرس کامل منبع  اینترنتی .

 در متن مقاله حتی‌الامکان از معادل فارسی کلمات لاتین استفاده شود و چنانچه معادل فارسی به‌اندازه کافی رسا نباشد، می‌توان با ذکر شماره در بالای معادل عین کلمه لاتین در زیرنویس آورده شود.

  • مسئولیت آراء و نظریات ارائه‌شده در مقاله‌ها بر عهده نویسندگان است و چاپ آن‌ها به معنی تائید مطالب  نیست.
  • فصلنامه در ویرایش و تلخیص مقاله‌های دریافتی آزاد است.

اخلاق و اصول مجله
سرقت ادبی: اگر در هر مرحله قبل از انتشار مقاله، نمونه‌ای از سرقت ادبی کشف شود، پردازش مقاله متوقف می‌شود. از آنجایی که حتی پس از صدور نامه پذیرش، یک مقاله برای کشف سرقت ادبی بررسی می‌شود، مجله این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به محض آشکار شدن وقوع سرقت ادبی، مقاله را منتشر نکند و نویسندگان متخلف تا حداقل ۵ سال امکان انتشار مقاله در مجله مذکور را نداشته باشند.
اسامی اساتید راهنما: تمامی مقاله‌های که عمدتاً بر اساس پایان‌نامه‌ها و تزها هستند، باید شامل نام استاد راهنما بدون توجه به فاصله زمانی بین جلسه دفاع و ارسال مقاله باشد، مگر این که استاد راهنما ایمیل یا نامه‌ای به مجله ارسال کند که تصمیم خود را مبنی بر عدم انجام آن اعلام کند. تمایل به نامگذاری به عنوان نویسنده اولویت قطعی مجله، درج استاد راهنما به عنوان نویسنده اول است. نویسنده‌ای که مقاله را ارسال می‌کند، اعم از ناظر یا نویسنده مشترک، نویسنده متناظر محسول می‌شود، مگر آن که خلاف آن ذکر شده باشد.
ویرایش: زمانی که مقاله‌ای برای بازبینی به نویسنده بازگردانده می‌شود، بسته به دامنه بازبینی، نویسنده باید ظرف ۲ تا ۳ هفته مقاله را بازبینی کند. بازگرداندن مقاله به نویسنده برای بازبینی به منزله پذیرش نهایی آن نیست مگر این که داوران اعمال نظارت آن‌ها را تایید کنند.
سیاست‌ها و تصمیمات بررسی: روند بررسی معمولاً سه ماه طول می‌کشد. مقالات ارسال شده به مجله ابتدا به صورت داخلی بررسی می‌گردند تا اطمینان حاصل شود که دستور‌العمل‌های ارسال رعایت شده باشند و مشخص شود که آیا مقاله ارزش بررسی مستقل بیشتری دارد یا خیر. سپس، آن‌ها تحت بررسی دقیق همتایان قرار می‌گیرند. این شامل بازبینی ناشناس توسط دو بازبین ناشناس و در مواردی که نظارت متوفق‌القول نباشند، توسط داور سوم بازبینی می‌شود. یک مقاله ممکن است بدون بازبینی، با بازبینی جزئی بدون بازگرداندن به داوران پس از اصلاح، بازبینی عمده، رد یا پذیرفته شود. در صورتی که مقاله نیاز به بازبینی داشته باشد، نظرات داوران برای نویسنده ارسال خواهد شد. برای نسخه‌های خطی که پس از بررسی داخلی رد می‌شوند، نویسنده هیچ نظر دقیقی دریافت نخواهد کرد.
توجه: برخی از نکات موجود در راهنمای بالا برای نویسندگان از شیوه‌نامه‌های Taylor & Francis و APA به طور مستقیم یا با تغییراتی گرفته شده است.